- مشتریان گرامی توجه بفرمایید ملاک اقدام مهرگان نسبت به ارجاع و یا عدم ارجاع کالای مورد نظر، نظر کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش شرکت مهرگان است و از مشتریان انتظار هرچه بیشتر همکاری با این واحد خواهد بود.
10-کدام کالاها قابلیت تعویض و ارجاع را ندارند؟
با توجه به ماهیت بهداشتی برخی از کالاها و قوانین وزارت بهداشت نسبت به فروش برخی از کالاهای بهداشتی، کالاهای زیر قابل تعویض و یا ارجاع نخواهند بود لذا از مشتریان عزیز تقاضا میشود در خرید خود نهایت دقت را به کار گیرند.
1- زیورآلات و اکسسوری ها مانند گوشواره، انگشتر، گردنبند، عینک، ساعت و اکسسوری های مشابه که تماس مستقیم با پوست دارند امکان تعویض ندارند.
2- لوازم آرایشی، کرم ها و لوسیون ها مطابق قوانین وزارت بهداشت به صورت پلمپ فروخته شده و تعویض ندارند.
3- البسه و وسایل نوزادی به دلیل مسایل بهداشتی قابل تعویض نیست
4- البسه زیر به دلیل مسایل بهداشتی قابل تعویض نیستند.
5- کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند (مانند کالای کتاب و رسانه و یا کالاهای مصرفی مانند لوازم التحریر) مشمول ۷ روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند.
11-وضعیت تحویل کالاهای قابل تعویض چگونه باید باشد ؟
- عطر و ادکلن ها در صورتی که در وضعیت پلمپ باشند قابل تعویض تا ۷ روز است
- انواع کفش و پاپوش در شرایطی که کفی کفش سالم و تمیز بوده، تا شدگی و از بین رفتن بوی طبیعی کفش اتفاق نیفتاده باشد، قابل تعویض تا حداکثر ۷ روز است .
- انواع کیف در شرایطی که کیف کاملا سالم و به همراه تمامی پلمپ های پلاستیکی دسته و بند و حجم دهنده های درون آن باشد، قابل تعویض است.
- لباسها غیر از البسه زیر که محدودیت بهداشتی جهت تعویض ندارند، در صورت تایید کارشناس و در شرایط نو به معنی عدم باقی ماندن بو، چروک، از بین رفتن خط های تا محصول و نداشتن لکه و همراه با برچسب، مارک، دکمه و سایر ملحقات آن، پذیرفته خواهند شد.
- محصولات چرمی که محدودیت بهداشتی جهت تعویض ندارند، در شرایطی پذیرفته می شوند که کارشناسان ما عدم باقی ماندن چروک ناشی از استفاده بو و برخورد با مواد مخرب چرم را تایید نمایند.
12- بازگشت وجه
- پس از ارسال کالا توسط مشتری و دریافت کالا توسط شرکت مهرگان، بررسی و نظر نهایی کارشناسان خدمات مشتریان به طور میانگین 48 ساعت زمان خواهد برد و پس از این مدت، کارشناسان خدمات مشتریان شرکت مهرگان با مشتریان تماس گرفته و نتیجه را به مشتری اعلام خواهند نمود.
- پس از تماس کارشناسان پشتیبانی با مشتریان، چنانچه نیاز به بازگشت وجه به مشتری باشد، با رضایت مشتری مبلغ به حساب کاربری وی اعتبار خواهد شد و در صورت درخواست مشتری نسبت به واریز، مبلغ طی 48 ساعت کاری برای مشتری واریز خواهد شد
- مشتریان گرامی توجه بفرمایید ملاک اقدام مهرگان نسبت به ارجاع و یا عدم ارجاع کالای مورد نظر، نظر کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش شرکت مهرگان است و از مشتریان انتظار هرچه بیشتر همکاری با این واحد خواهد بود.
13- عدم موجودی
- اگر در زمان ارجاع کالا و طی مراحل بررسی و اقدام مورد نیاز جهت تعویض کالا، موجودی کالا تمام شود؛ مهرگان به درخواست مشتری کالای دیگری را ارسال می کند و یا به درخواست مشتری مبلغ کالای مرجوعی را به حساب کاربری مشتری اعتبار خواهد نمود و در نهایت مبلغ خرید به حساب مشتری با درخواست مشتری واریز خواهد شد.
- قابل ذکر است در صورتی که مشتری کالای دیگری را انتخاب نماید، مابه التفاوت قیمت کالای جدید، با کالای مرجوعی محاسبه و قبل از ارسال تسویه خواهد شد. بدیهی است برای کالای گران تر، مشتری مابه التفاوت را پرداخت و برای کالای ارزان تر، شرکت مهرگان مابه التفاوت را به حساب مشتری واریز خواهد کرد.
- چنانچه در مراحل تعویض و یا برگشت کالا، کالا دچار تغییر قیمت و یا عدم موجودی شود. این مورد حقی را برای مشتری ایجاد نمیکند و شرکت مهرگان تعهدی در تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت هیچ تعهدی نخواهد داشت.
- لازم به ذکر است شرکت مهرگان، در صورت عدم موجودی و یا تغییر قیمت کالای مرجوعی، تنها متعهد به برگرداندن مبلغ کالای خریداری شده اول (همان مبلغی که در فاکتور مشتری درج شده است) خواهد بود.
- چنانچه مشتری در هنگام خرید از کد هدیه سایت مهرگان استفاده کرده باشد. کد هدیه مزبور یک بار مصرف بوده و برای استفاده دوباره مشتری حقی را ایجاد نمیکند و شرکت مهرگان تعهدی در تهیه کد هدیه به مشتری نخواهد داشت.